• Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
  • Photo Title 5

Kirkšnies išvaržos TAPP operacija

 

 

 

     2014 m. lapkričio 21 d. Jurbarko ligoninėje lankėsi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų chirurgas profesorius Mindaugas Kiudelis, vienas geriausių laparoskopinės chirurgijos specialistų Lietuvoje. Ta proga, asistuojant profesoriui M. Kiudeliui, pirmą kartą Jurbarko ligoninės chirurgai Mindaugas Eigėlis ir Vytautas Pėčelis atliko kirkšnies išvaržos TAPP (transabdominalinę preperitoninę) operaciją, kuri atliekama minimaliai invazyvios operacijos metodu (per mažus pjūvelius). Jos metu implantuotas specialiai tokioms operacijoms sukurtas vokiečių firmos 3D tinklelis, kuris uždengia visas tris anatomines angas iš vidaus, per kurias ir formuojasi išvaržos, taip pat jam nereikalingas fiksavimas. Operacija atliekama bendrinėje nejautroje, ji trunka apie 1 val. laiko. Po jų, kaip ir po visų laparoskopinių operacijų, būna mažesnis pooperacinis skausmas, greitesnė paciento reabilitacija, retesnis išvaržų atsinaujinimų skaičius.

     Kirkšnies išvaržų operacijos patenka į pasaulyje dažniausiai atliekamų operacijų trejetą. Vyrams – tai dažniausiai pasitaikanti liga, kurią reikia gydyti chirurginiu būdu. Statistiniai duomenys rodo, kad kirkšnies išvarža nustatoma 27 proc. vyrų, t.y. beveik kas trečiam pacientui, kartais pasitaiko abiejų pusių kirkšnies išvaržos. Moterys šia liga serga gana retai - tik apie 3 proc.

     Iki šiol Jurbarko ligoninėje buvo atliekamos atviro tipo, ne laparoskopinės, kirkšnies išvaržų operacijos. Dažniausiai buvo atliekama Lichtenšteino operacija, kurios metu taip pat buvo implantuojamas tinklelis, taikoma spinalinė, vietinė arba regioninė nejautra, kada nuskausminamieji vaistai suleidžiami šalia nervų, perduodančių skausmo impulsus iš operacijos vietos. Per 2013 m. metus atlikta 45 tokios operacijos, o per 2014 m. sausio – spalio mėn. – 40. Atėjus dirbti naujiems jauniems specialistams, atsirado galimybė pritaikyti naują gydymo metodą, kuriam reikalingas specialus chirurginis pasiruošimas, žinios, įgūdžiai. Tačiau šią modernią operaciją ne visiems pacientams galima atlikti. Jei kirkšnies išvarža yra labai didelė, dėl vyresnio pacientų amžiaus ar įvairių gretutinių ligų, kai bendrinė nejautra nerekomenduojama, operuojama atviru būdu. Deja, didesnės ir šios operacijos išlaidos.

     Laparoskopiniu būdu Jurbarko ligoninėje operuojamos tulžies pūslės akmenligės ir uždegimai, apendicitai. Netgi ūmiai prakiurusi skrandžio opa buvo sėkmingai užsiūta laparoskopiniu būdu, kas leido išvengti didelio pjūvio pilvo sienoje, ilgos pooperacinės reabilitacijos. Taip pat operuojamos poopercinės pilvo sienos išvaržos, implantuojant tinklelį "sublay" metodu (kai tinklelis įterpiamas po raumeniniu pilvo sienos sluoksniu), kas sumažina tokių išvaržų dažną atsinaujinimo problemą. Atliekamos ir kitos žarnyno patologijos, išsiplėtusių kojų venų operacijos, šalinami įvairių lokalizacijų navikai.

     Galima pasidžiaugti, kad Jurbarko ligoninėje pacientams yra prieinami šiuolaikiniai modernūs operacijų metodai, dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, norintys įgyti kuo daugiau patirties, eiti į priekį su medicinos naujovėmis, turintys ambicijų tapti stipriausiais savo srityje.

IMG 1861   IMAG0461


 

 

2014 m. Jurbarko miesto dienų eitynės

 

Padėka darželio "Ąžuoliukas" grupei "Musmiriukai"

 

     Dėkojame mokyklos „Ąžuoliukas“ „Musmiriukų“ grupės vaikučiams, pedagogams ir tėveliams už Kalėdinį renginį ir dovanėles  palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pacientams 2014 m. gruodžio  17 d.

 

 IMG 1871   IMG 1875

 


 

 lrsm grey  sodra gray  el valdzios vartai gray

ktlk gray  psichikos centras grey  jurbarko sav grey

registracija telefonu

 

sergu.lt logo

Gydytojų darbo laikasmano-svajone-mini

Ereceptas gif

ESPBI gif

MedVAIS gif

PasirasykInternetu 190x118

NTB logo

 

VšĮ Jurbarko ligoninė
Jurbarko savivaldybės viešoji įstaiga
Vydūno g. 56, LT-74112  Jurbarkas
Įmonės kodas 158314921 
Telefonas (8 447) 71 835 
Faksas (8 447) 71 850

El. paštas: info@jurbarkoligonine.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre